CHRISTMAS GIFT IDEAS

4.12.17Kdo je na tom stejně jako já a ještě se ani nevzpamatoval, že je prosinec? O dárcích ani nemluvím. Samozřejmě čím dál tím víc všude kolem nás slyšíme, že Vánoce nejsou o dárcích (a za mě je to naprostá pravda), ale ruku na srdce, kdo z nás si dokáže doopravdy Vánoce bez dárků představit?

Čím jsem starší, tím víc se na Vánoce začínám těšit. I když jsem si vždycky myslela, že to bude naopak. Nebojím se přiznat, že když jsem byla mladší, těšila jsem se hlavně na dárky. Naštěstí jsem z toho už vyrostla a opravdu s čistým svědomím můžu říct, že se nejvíc těším na ten klid, atmosféru, volno a vegan cukroví! :D

Podle mě by měly být vánoční dárky osobní, zdravé (jak pro tělo, tak duši) a také s láskou vybrané. Vymyslela jsem pro vás pár tipů, které by snad mohly vám (musíte si umět napsat dopis Ježíškovi, ne?) nebo vašim blízkým udělat radost :)

1. Kurz krasopsaníModerní kaligrafie, se stává čím dál tím víc populárnější a já se vůbec nedivím. Myslím, že hodně z nás si o sobě myslí, že píšou jako čuně :D Kurz je hezká forma dárku, kterou dáte někomu najevo, že vám na něm záleží a že chcete, aby se v něčem co ho baví, nebo třeba trápí, dál posouval.

Kurzy doporučuji u Krasopisky - www.krasopiska.cz

2. Lekce yógy


Jak všichni víme, nový rok přichází pro většinu lidí s velkými předsevzetími. Chtějí začít jíst zdravě, přestat s nějakým zlozvykem nebo začít cvičit. Proč to tedy někomu neusnadnit tím, že mu pod stromeček nadělíte voucher na cvičení nebo nabitou kartičku do fitka. Za mě by to byl poukaz do yógového studia. Yoga je skvělá pro všechny - ať vaši tetičku, která má o 30kg navíc, nebo vašeho kluka který zvedá 100kg na benchi. Yoga není jen pro spirituálně naladěné lidi, ale určitě je možné skrz ni nějakou tuto část v sobě samé/m objevit. 

Nejkrásnější yoga studio se nachází na www.namastery.cz

3. Šperky, šperky


Neznám snad jedinou ženu/dívku/slečnu, kterou by šperky z kolekce Elements neoslovily. Jsou krásně elegantní, jednoduché, dají se neuvěřitelně kombinovat a mají i svůj význam. Země, voda, vzduch a oheň - čtyři základní elementy pro život, každý zastoupený v jednom ze šperků. To, do které ze skupiny z tohoto védského učení spadáte, určuje znamení, ve kterém jste se narodili. Kromě řetízků nyní můžete tyto elementy pořídit i ve variantě náušnic - mne ale více zaujaly ty z kolekce Senso. Opět jsou velmi minimalistické, ale můžete je zkombinovat jak k večerním šatům, tak k bílému tričku s jeany. 

Kolekce Elements, Senso a jiné krásné šperky najdete na www.mooyyy.cz

4. Čajové předplatnéPokud jste ještě neslyšeli o čajových bedýnkách, tak nevím, kde jste posledního půl roku byli. Koncept čajových bedýnek je ten, že na každý čtvrt rok vám přijde jedna taková s vybranými čaji přesně pro dané období. Na jaře a v létě dostanete lehčí a svěžejší odrůdy, zato na podzim a v zimě se můžete těšit na ty, s kterými se rádi zachumláte do peřin. Tyto bedýnky nadchnou i kávomily. Fakt.

Bedýnku seženete na www.cajovebedynky.cz

5. Eco kartáček na zubyCo bych to byla za dentální hygienistku, kdybych nepřemýšela nad tím, jak zkvalitnit chrup naší populace. Co chrup, rovnou i ekologickou stopu, kterou třeba při čištění můžete zanechat. Nápad s plně recyklovatelnými zubními kartáčky se mi zalíbil ihned. Dalo mi však trochu práce najít ten správný typ. Většina bambusových kartáčků byla bohužel dost tvrdá, což časem může uškodit vaším dásním. Takže pozor na to. Kartáček Ecoheart má krásně jemné štětiny. Vymysleli a vyrábí ho sousedi na Slovensku.
P.S. nezapomeňte vypnout vodu při čištění! 

Na různé barvy kartáčků můžete kouknout sem http://www.ecoheart.sk/sk/e-shop

6. Vzpomínkové fotoalbumTaky jste slyšeli tu frázi, že kdyby, nedej Bože, u někoho doma hořelo, že by jako první popadl fotoalbum, protože vyvolané fotky vám už nikdo nevrátí? V dnešní době naštěstí stačí mít zvětšené úložiště na Cloudu, ale proč se nedržet tradic a ty nekrásnější a nejšťastnější vzpomínky si neuchovat i v hmotném stavu? Můžeme se shodnout na tom, že darovat někomu (hlavně babičkám, rodině v zahraničí a podobně) hmotnou vzpomínku z vašeho života je mnohem hezčí, než mu poslat soubor uložený na úschovně. Stačí vám k tomu koupit nějaké hezké fotoalbum, zajít do nejbližího fotostudia nebo drogerie a fotky si nechat na místě vytisknout. Už nemusíte čekat dva, tři dny. Nebo si můžete pořídit fešáka polaroida a nejlepším kamarádům vytvořit fotoalbum se všemi vašemi (ne)povedenými fotkami. 

7. Difuzér esenciálních olejů


Esenciální oleje byly už od nepaměti využívány k léčení, uvolnění, zklidnění a spiritualitě. Difuzér je skvělý prostředek na to, jak zachovat všechny výhody těchto olejíčků bez zbytečného přepalovaní (které není zdravé!). Svůj difuzér jsem dostala před 3 lety k Vánocům a nemůžu si ho vynachválit. Tak sem si ho zamilovala, že sem si jeden dokonce pořídila i do ordinace. Rozhodně doporučuji třeba jako dárek pro rodiče, kteří pracují ve stresujícím prostředí. Do kanceláře jim pomocí třeba levandulového a grepového oleje vnese klid ale i energii na soustředění. #diddieapproved

Různé druhy můžete najít zde - www.greenwave.cz
_____________________________________

Pokud máte i vy nějaké nápady na vánoční dárky (hlavně pro maminky a bratry!), dejte mi určitě vedět. Ráda načerpám inspiraci já u vás :)
Užijte si hlavně v klidu nákup nebo výrobu vánočních překvapení!

Ditta x

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Napad s fotoalbem je super!:) ja jsem neco podobneho vymyslel letos pro mamku.Byly jsme spolu v lete na Maledivach,tak jsem vyrobila fotoknihu se vsema zazitkama.Myslim,ze je to super pamatka a doufam,ze se bude libit!:)

    OdpovědětVymazat