ONDRA DITTA BARCELONA

3.8.17


Přiznávám, že sepsání, upravení a vydání tohoto článku mi trvalo opravdu dlouho. Z Barcelony jsme měli celkem něco kolem 1200 fotek ( :D:D) a všechny je probrat, vybrat ty hezké a pak ještě ty na blog.. no, moc se mi do toho nechtělo. Přitom jsem se nemohla dočkat, až se s vámi o naší cestu podělím ❤. Místo toho, abych vám tady rozepisovala každý den zvlášť, tak jsem se rozhodla, to pojmout jako článek plný fotek s obecným shrnutím.

Pracovní život si moc užívám, avšak jediná nevýhoda je ta, že místo dvou měsíců volna máte dva týdny. Když jsme přemýšleli, kam spolu s Ondrou vyrazíme, nad Barcelonou jsme dlouho nepřemýšleli. Je to kulturní město hned u moře, je tam velké vyžití a památky, a když už chození máte dost, plácnete sebou na pláž a užíváte si toho, jak místní občanská menšina křičí, ať si koupíte pivo, vodu, sarong nebo mojito fresh :D

Hotel i letenky jsme si zařizovali sami, raději vše dělám na vlastní pěst, než přes cestovky. V Barceloně jsme strávili 10 dní. Hotel jsme vybrali tak, abychom to měli kousek jak do centra a na La Rambla, tak kousek k moři. Z hotelu i personálu jsem byla nadšená, jediná nevýhoda byla ta, že se nacházel v nic moc čtvrti (prostitutky, bezdomovci, sociálně slabší třída, apod.), ale rozhodně jsme se tam necítili nijak nebezpečně. Hotel, ve kterém jsme strávili celý náš pobyt, najdete zde

Cíl naší cesty byl - poznat nové město, užít si moře, prozkoumat památky, jíst hodně vegan jídla (Barcelona se řadí mezi jedny nejvíce vegan-friendly města v Evropě!) a strávit hezký čas spolu. Myslím, že mise byla splněna. 

Doprava po Barceloně není nijak složitá. Najdete v ní 9 (!!) linek metra, autobusy, tramvaje. Barcelona je také skvěle vybavená pro cyklisty a skůtristy. Na první dva dny jsme si půjčili kolo přes aplikaci Donkey republic - kola vracíte a půjčujete přes aplikaci. Další dny jsme si vystačili pěšky. 
Náš typický den vypadal asi takto - snídaně - památky/pláž - objevování čtvrtí (za účelem jídla :D) - focení - film na hotelu. S vybíráním dopravy, památek, co a jak kde vidět nám velice pomohla tato webová stránka. Jeden den jsme se také rozhodli, vyjet mimo město na celodenní výlet - což rozhodně doporučujeme. My jsme si vybrali Montserrat, který je asi hodinu cesty vláčkem z centra města. 

Rozhodně se můžete těšit ještě na jeden článek z Barcelony a to na food tips. Bez jídla to prostě nejde, žejo :D Objevili jsme tam hromadu zdravých a výborných vegan míst, které nejdou moc vidět, tak snad těm z vás, kteří sem tam chystáte bude článek nápomocný.

Užijte si následujících 88 fotek ❤


Sagrada di Familia


Park Güell

Tržiště La Boqueria


V neděli má většina muzeí v Barceloně vstup zadarmo! :) 


Ondra ve svém živlu :DStreets of Barcelona ❤

jak jinak :D


La Rambla

Hrad Montserrat
Sangria time! 😎

A ice cream time :D


Mějte se krásně

D x

You Might Also Like

11 komentářů

 1. Krásný článek a hlavně dokonalé fotky ����, Barcelona je na mém have to visit listu, tak doufám že se tam brzy podívám ��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! Doufám, že se ti podaří se tam podívat, je to opravdu krásné město! ☺️🌴❤️

   Vymazat
 2. Super článek . A nádherné fotky. A Ditto v jaké restauraci či v kavárně líbilo nejvíc 😊

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát děkuju! ☺️Nejlepší za mě byl asi Flax & Kale - jedno z nejlepších zdravých jídel co jsem kdy měla 😍 O mých oblíbených místech v Barceloně ještě plánuji článek :)

   Vymazat
 3. Boží fotky! Jaký používáš foťák, popřípadě, v jakém programu fotky upravuješ? :) děkuju

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! 😍 Fotím Olympusem PEN E-PL8 a fotky upravuji v Lightroomu :)

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. Veru moc děkuju! Komentář od tebe vždy potěší ❤️

   Vymazat
 5. Krásné fotky, Ditu♥ Barcelona je vážně nádherná! Přesně to město, ze kterého´, když se člověk vrátí domů, tak by hned jel zpět! My jsme tam letos taky byly se ségrou..jen teda na 5 dní, ale i tak jsme toho naštěstí hodně stihly☺ Jen Montserrat se nám už do plánu nevešel, tak snad příště!

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherné fotky a krásná atmosféra města!S

  OdpovědětVymazat
 7. Nádherné fotky a pohodová atmosféra. Krásně vynikne jak jste si to užívali !

  OdpovědětVymazat