FOOD TIPS | BARCELONA

16.8.17


Jak jsem slíbila, tak také plním. Mám pro vás článek s tipy, kam v Barceloně vyrazit na zdravé a (nejen) veganské jídlo. Když si vybírám, kde se v zahraničí najím, nejdřív vždy projedu články blogerek, ráda dám na jejich doporučení. Následně si místa vybírám buď na Forsquare nebo Tripadvasioru, potom si vybrané místo najdu na instagramu a projedu fotky zákazníků :D a podle toho se rozhodnu, které místo vypadá nejlépe.

Doufám, že článek uvítáte i vy, kteří se do Barcelony v nejbližší době nechystáte. Je pravda, že je velmi jednoduché se v takovýchto metropolích stravovat zdravě i vegansky. Barcelona je sama o sobě velmi vegan friendly město. Bohužel, ne vždy vegan = zdravě, ale tady to naštěstí neplatilo. Osobně mám raději stravovat se zdravě, vysloveně nevyhledávám vegan burgery, napodobeniny klasických jídel apod. Na většině stránkách s tipy jsem právě spíš našla vegan "junk food" doporučení, než healthy plant based bistra. Nezapomínejte ale, že jste na dovolené, takže žádné diety nebo omezování jasný? ❤

1. FLAX & KALE
Kvůli této restauraci bych se do Barcelony vrátila okamžitě. Není to čistě veganské místo, zato rozhodně zdravé. Sice je 90% nabídky rostlinného původu, ale najdete tam pár vegetariánských a pescetariánských jídel. Flax&Kale jsem si natolik zamilovala, že jsme tam byli nejčastěji ze všech míst. Nabídku jídel mají rozdělenou na snídani, oběd, večeři a svačinu. Vždy v příslušnou denní dobu dostane menu odpovídající době, kdy jste dorazili. Úžasné na tomto místě je také to, že si (skoro) vše dělají domácí. Ve Flax&Kale jsem si nejvíce zamilovala jejich domácí kokosový jogurt s granolou, acaí s jejich crumble, toast s houbami v kokosovém krému a bezlepkové těstoviny. O cold pressed juices a zákuscích ani nemluvím! V porovnání F&K rozhodně patří do dražší kategorie, ale cenu za to, že skoro vše dostanete v Bio a lokálních surovinách rozhodně stojí za to zaplatit.

2. VEGGIE GARDEN
Jedno z nejlepších indií inspirovaných bister, ve kterých jsem kdy byla. Kuchyň byla naprosto výborná a poměr cena/množství naprosto bezkonkurenční. V nabídce najdete klasické indické talíře poskládané z rýže, několika druhů curry a chutney, zeleniny a naanu. Mimo jiné tam nabízí i tapas v indicko-asijském stylu, takže až vám klasické polezou krkem, tak je to rozhodně příjemná alternativa. Interiér není nijak krásný, ale obsluha je tam extrémně milá a vstřícná. Najdete i několik poboček rozesetých různě po městě. Takže pokud máte rádi asijskou kuchyni a nechcete v Barceloně za jídlo utratit majlant, tak je Veggie garden rozhodně must visit.3. BRUNCH AND CAKE
Krásné místo se super nabídkou, ale už ne tak moc vegan friendly. Z celého menu jsou asi jen dvě jídla (smoothies nepočítám), která se dají upravit do čistě rostlinné podoby. Jídlo bylo moc dobré, ale nebylo to něco, na co budu vzpomínat. Na druhou stranu věřím, že pokud nemáte žádná dietní omezení a jen rádi jíte zdravě, budete z tohoto místa nadšeni jako hromada dalších lidí. Po Barceloně mají několik poboček.4. SANTONI CAFÉ
Roztomilé domácí pekařství s kavárnou. Pro jejich čokoládou plněný croissant by člověk obletěl půlku světa. Mají tam výborné pro Španělsko typické plněné taštičky (od "klobásek" po špenát), sendviče z domácího pečiva, quiche, sladké pečivo a smoothies. Santoni vlastní starší moc milý veganský pár, takže se nemusíte bát, že tak doopravdy chutnající (a vypadající) věci nejsou veganské.5. TERESA CARLES
Sesterský podnik od Flax&Kale s tím rozdílem, že tato restaurace je čistě vegetariánská. Nabídku mají dost podobnou, ale ve Flax and Kale měli dle mého názoru pestřejší nabídku. Rozhodně stojí za to se zde stavit.


6. MAOZ FALAFEL
Jakožto milovník falafelu si troufám říct, že tady jsem měla jeden z nejlepších v mém životě. Malinké  čistě vegetariánské bistro prakticky hned na La Rambla nemá sice velkou nabídku (mají tam jen falafel :D) ale za to, stojí za to! Můžete si vybrat mezi salátem nebo pitou. Rozhodně doporučuji, si dát meníčko, jejich domácí hranolky jsou f-e-n-o-m-e-n-á-l-n-í. Asi nejlepší část je ta, že tam je samoobslužný buffet s nabídkou zeleniny a omáček, který funguje na principu all you can eat. Ano, all you can eat. Takže ať už si vyberete salát nebo pitu (mají na výběr buď klasickou bílou nebo celozrnnou), tak si můžete zeleniny a omáček přidávat neomezeně.
7. GREEN AND BERRY
Nádherné bistro s úžasnou a zdravou nabídkou. Není to čistě veganský podnik, ale na vegany tu myslí ve velkém. Mají výborné acaí, vegan cookies a dortíky a skvělé superfood lattes :) Jediná nevýhoda je cena. Bistro je nově otevřené, ale i tak mi přijde oproti ostatním dost drahé. Rozhodně, ale neuděláte chybu, pokud se tam vydáte, vše bylo výborné!
8. THE JUICE HOUSE
Na Juice house jsme narazili díky Tripadvasioru, ten den jsme jeli na celodenní výlet na Montserrat a chtěli jsme se cestou na nádraží najíst - aplikace nám našla tohle úžasné bistro, o kterém jsem nikde neslyšela. A to je pořádná škoda! Já jsi dala acaí (klasika :D) a Ondra šel do superfood pancakes, kde si můžete vybrat jakýkoli topping chcete. Obsluhoval nás strašně milý pán (podle mě majitel) a celé místo má totální beach surf vibes.9. LA BOQUERIA
Abychom nezapomněli, že i na jednom z nejslavnějších tržišti světa si můžete dát něco dobrého. Myslím, že většině se ihned vybaví krásné stánky s čerstvým ovocem, zeleninou a zumos za 1€ :D Když si koupíte porci ovoce a kelímek smoothie (moje nejoblíbenější bylo banana-coco-vanilla OMG), tak za zdravou snídani nebo svačinu zaplatíte zhruba 2,50€.
PRO TIPS:
vegan krémová zmrzka ve Nemůžu si vzpomenout! :( (je to ulice hned u La Rambla)

skvělá hranolkárna Las Fritas

pokud budete mít chuť na skvělou sangriu doporučuju Farggi

Mějte se krásně, a pokud se do některého bistra vydáte, dejte mi dolu do komentářů vědět!
Šťastnou cestu

Dx


You Might Also Like

3 komentářů

 1. Jeeee, vy jste byli na uplne stejnych mistech jako my pred ctyrma mesicema, taky jsem o tom napsala clanek, miluju barcelonu za jeji jidlo!!!! <3 Hlavne Brunch and Cake a Flax and Kale jsem si zamilovala!!!
  Sandra

  OdpovědětVymazat
 2. Zmrzlina byla v Dino, mají víc poboček po Barce :)) Nejlepší byla mango a vegan lískáč! Za sebe můžu doporučit Cafe Menssana a jejich burgery, lepší vegan verzi jsem neměla :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tyjo krásný fotka a Barcelona je opravdu skvělé místo na pořádnou food tour!
  Měj se krásně,
  Tina
  https://tinasmerdova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat