OH BERLIN

19.6.17


Je pondělí večer, 8. května a já v rukou držím malou růžovou krabičku s nápisem Tous. Jé, Domča mi asi vybrala nějaký šperk. No, nevím teda, proč na to tak spěchala a chtěla mi to předat přesně na moje narozky. Třeba to bude ten karma řetízek co jsem si tak přála.

V taštičce je krabička. V krabičce je taštička. V taštičce - nic. Haha, Domi, moc hezký. Hážu na ní svůj klasický obličej. Domča se na mě udiveně podívá: "Neee, vevnitř něco je!" Tak prohmatám tu miliontou taštičku z krabičky a v ní je malý nenápadný přeložený lísteček.

"Vegan donuty v Berlíně <3" 
No a máme tady 9. července a my se konečně vydáváme na naš další #DDgoto.

Do Berlína jsem si přála jet už docela dlouho. Je pravda, že jsem se tam chtěla podívat o to víc, když jsem se dozvěděla, že je to ráj pro vegany a pro lidi, kteří milují jídlo. Ještě že s Domčou spadáme pod obě kategorie :D Vzaly jsme auto a vyrazily jsme na prodloužený weekend. Domča nám vybrala normální 3* hotel, ale ve skvělé lokalitě. Na přespání to úplně stačilo.

Z celého výletu pro vás chystám vlog, takže příběhy si spíš nechám do něj a vy si tady hlavně užijte fotky. Až bude odkaz, najdete here.

No, nebudu vám lhát, jeden z hlavních důvodů naší cesty bylo jídlo. Food tourism je taky důležitý.
První dva dny (pátek a sobota) se nesly spíš v duchu nakupování a jídla.

Hned po tom, co jsme přijely, jsme si půjčily kola Next bike, které si můžete půjčit a vrátit (skoro) kdekoli po městě. Půjčují se pomocí aplikace, kde máte mapičku, kde se kola zrovna nachází. Na kolech jsme se vydaly do Brammibal's donuts - kde měli vyprodáno 😭💔 Asi tak 15 minut jsem měla totálně zkažený den :D:D V Brammibal's donuts mají totiž vyhlášené vegan donuty. No, já byla tak smutná, naštvaná a uražená (ani nevím na co :D), že jsem si tam nic jiného nedala. Pak jsem toho samozřejmě litovala :D Zbytek dne jsme brouzdaly po městě, po kavárnách a obchodech, obě jsme si koupily mom's jeans, které jsem chtěla už nějakou dobu, ale nikde mi žádné tolik nepadly. V noci cestou domů jsme totálně zmokly na kolech, protože nás přepadla dost velká bouřka, ale co by to bylo za adventure, kdybychom to na hotel (asi 30 minut na kole) nedojely.


beets & roots

já si dala Asia bowl a Domi protein bowl

V sobotu jsme se vydaly na brunch - kam jinam než do donutárny. Kromě donuts tam najdete i breakfast a lunch plates, grilled cheese sendviče, french toasty. Vše vegan. Dohromady jsme si dali 4 donuts a každá svůj brekafast plate, což byla chyba. Byly jsme tak přejedené, že hlad jsme měly až večer. Celá sobota byla tak pohodová a klidná. Chodily jsme po našich oblíbených obchodech jako Urban outfitters a Brandy Melville, pily skvělé kafe a matcha lattes a objevily jsme nejlepší batátové hranolky úplně náhodou. Byly tak strašně dobrý, že jsme na ně večer šly znovu a k nim jsme ještě každá vypila dvě piva :D #Německosevšímvšudy

Výhoda toho, když po městě jezdíte na kole je ta, že toho vidíte a stihnete poměrně hodně. Nasajete atmosféru města a poznáte ho úplně jinak, než když jezdíte MHD. Hlavní památky jsme si nechaly hlavně na neděli (protože obchody apod. jsou zavřené), ale k Berlin wall jsme se dostaly už v sobotu. Musím vám říct, že na to jak super vibes celý Berlín měl, tak u zdi mě vážně mrazilo. Celé místo na mě působilo strašně depresivně a smutně.

Po tom jsme vyrazily na večeři do super bistra na vyhlášené Gyoza knedlíčky. No a z knedlíčků přes centrum na již zmiňované pivo do Peter Pane.avo, baked beans, tempeh, domácí kváskový chléb, hummus a zelenina


v Dalumě jsme si dali acaí bowl a teda bohužel nic moc :(

#fashion
pivo bylo moc dobrý a to na pivo moc nejsem
(i když na fotce to vypadá jinak :D:D)
Neděle a náš poslední den. Snídaně byla jasná - chtěly jsme zajít do vyhlášených Roamers. Jenže fronta byla tak velká, že na řadu bychom se dostaly tak za hodinu. Naštěstí hned za rohem byly Brammibal's donuts no a my znovu skončily tam. Daly jsme si opět donuts (tak musely jsme to využít) a rozdělily jsme si french toasty a grilled cheese sendič. A to jsme neměli dělat. Tím, jak ani jedna už asi nejsme zvyklé na takovéhle "poctivé prasárny" tak nám bylo celý den TAK zle, že jsme na jídlo neměly ani pomyšlení 😂😭 Jídlo bylo sice dobrý, ale ne tak dobrý aby to za ten stav stálo. Z tohoto food coma (doslova) nás dostal až 1 litr green juice. Takže večeře byla až on the go a z jídla jsme neměly skoro nic. No, aspoň máme důvod se tam vrátit ne? :D

Projely jsme si hlavní turistické oblasti a památky města. Musím říct, že počasí nám vyšlo opravdu skvěle. Bylo teplo, ale ne šílené horko. A když máte za travel buddy někoho jako je Domi, každá takováhle cesta je prostě nej.

Děkuju kočičko, za krásný narozeninový dárek ❤


tak příště


musely jsme vzít domu na ochutnání, žejo

Doufám, že jste si článek užily a mě by moc zajímalo kam se na prázniny chystáte vy?
Na další travel článek se můžete těšit z Barcelony kam se s Ondrou chystáme na začátku července.

Mějte se krásně

D x

You Might Also Like

8 komentářů

 1. Domča tam mezi těma betonovýma kostkama trůnila? Skvělá fotka! :D

  OdpovědětVymazat
 2. Vyzerá, že to bol super výlet. Krásne fotky fakt. A hlavne tie donuty. Tie by som bez váhania ochutnala :) !!! asi sa budem musieť vybrať do Berlína :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Didi, jak vidím užíváte si to na maximum? NA kolik vás výjde takový výlet?
  Šárka z blogu skarkiska.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Článek je krásný a už se těším na další. Já se taky chystám do Barcelony + zastávka ve Francii na pobřeží.

  OdpovědětVymazat
 5. Zřejmě si ale udělám i výlet do Berlína

  OdpovědětVymazat
 6. To je skvělý, mně vždycky upadne slinička u Domči na blogu a tady to pokračuje koukám :D
  Ejnets in Lisboa

  OdpovědětVymazat
 7. Krásné holky na výletě, netušila jsem že Berlín umí být tak fotogenický!:-)

  OdpovědětVymazat