23 THINGS I HAVE LEARNED IN 23 YEARS

8.5.17


Narozeniny miluji a nestydím se za to. Vůbec mi nevadí (dobrá teď možná trošku kecám), že stárnu, podle mě je to přirozené a má to tak být. Jen ty občasné šediny mě lehce znepokojují, ale co, budete mě mít rádi i šedivou ne?
Místo toho, abych si říkala, že jsem o rok starší, říkám si raději to, že jsem neuvěřitelně vděčná za to, že jsem mohla na této užasné planetě strávit o další rok navíc ve zdraví a ještě ke všemu obklopená lidmi, které miluji. 
Sestavila jsem ke svým 23. narozeninám 23 věcí, které jsem se naučila, nebo k nim nějakým způsobem došla.

1. Svět je ta nejkrásnější planeta. Je určená pro nás a všechny tvory, kteří tu s námi žijí. Nemá smysl hledat pořád nějakou jinou zem, kterou bychom osídlili. Naopak bychom se měli naučit jak se o ní starat a vrátit jí to, jak se ona stará o nás.

2. V jádru je každý dobrý. Bohužel ne každý v sobě najde tolik síly, aby v sobě soucit a lásku našel sám. Avšak komu není rady, tomu není pomoci. Život a rozhodnutí ostatních není váš boj, ale jejich.

3. Kakao je ovoce. Čokoláda je zdravá. Nemáte zač.

4. Můžete být duchovně a spirituálně založený člověk a přitom mít rád povrchní věci. Můžete vlastně úplně cokoli chcete. Nikomu se za nic nezodpovídáte.

5. Hodní, spořádaní a trpěliví lidé vždy dostanou to, co chtějí. Možná to potrvá o něco déle, ale výsledek bude stát za to.

6. Poslouchejte srdce, šestý smysl, třetí oko, anděly, energii - nazývejte to jak chcete - věřte si. Energie nelže. Věřte svým smyslům. Nespleťte si to ale s předsudky. Dejte vždy až na svůj názor.

7. To co ti v sedmi letech nechutnalo ti může chutnat teď.

8. I když ti to ani teď nechutná, tak to prostě nejez. Achjo. Já bych byla tak ráda, kdyby mi chutnaly datle.

9. Oba dva rodiče vás i vaše sourozence milují úplně stejně. Sice trochu jinak, protože každý jste jiné individuum, ale láska je láska.

10. Méně je někdy více.

11. Když vám maminka řekne, že je venku zima a ať se víc oblečete, poslechněte ji.

12. Pokud chcete dokázat, že něco opravdu funguje. že je to ta správná volba a cesta (ano pro všechny), jděte příkladem.

13. Když mixujete smoothie, vždycky jako první mixujte kadeřavou zeleninu.

14. Když se vám v životě stane něco špatného, většinou (pokud nejste zlý nebo nemáte pošpiněnou karmu vy uličníci) je to proto, aby se vám uvolnilo místo pro něco lepšího. Vážně, i když to tak zprvu nemusí vypadat.

15. Poslouchejte varování. Ať ty z vesmíru nebo třeba cedule s nápisem "Nehlaďte si žraloky".

16. Lidé jsou 100% fyziologicky býložravci.

17. Jezte, když máte hlad a přestaňte, když jste nasycení.

18. Inspirujte se od lidí, zvířat, hudby, přírody. Radujte se z maličkostí a doopravdy si važte toho, že jste zdraví a naživu. To, že jste se v životě dostali takhle daleko je úspěch a zázrak v jednom.

19. Nezabíjejte např. pavouky jen proto, že jsou oškliví a bojíte se jich. Oni, stejně tak jako my, nemůžou za to, že se tak narodili.

20. Když je něco drahé, naznamená to, že je to automaticky lepší.

21. Každý má ošklivé a hezké dny. Někdy se cítíme naprosto úžasní, krásní jen co vstaneme, jindy bychom zase nejraději zalezli do nějaké hrobky, protože vypadáme, jak kdybychom v ní strávili poslední tisíciletí. Tyto "stavy" má každý a jsou naprosto přirozené. Důležité je si uvědomit, že v očích ostatních vypadáme a jsme pořád stejní. Je to JEN pocit. Přijměte ho, neutápějte se v něm a připomínejte si, že jste krásní. Jako opravdu. Každý - i ty jsi úžasná bytost.

22. Nikdy by se člověk neměl stydět za svoje city. Ke komukoli nebo čemukoli. 

23. Založit si YouTube a blog byl jeden z nejlepších nápadů co jsem kdy měla. Možnost sdílet své názory, nápady, sny a život s vámi je úžasná. Ještě úžasnější je to, že vás zajímá to, co má holka jako já v hlavě (a na talíři a na sobě). 

Vás všech, kteří mě sledujete, podporujete, komentujete, lajkujete a tak všechno kolem si neskutečně vážím. Vaše podpora a zájem je pro mě jeden z těch velkých životních dárků a za to vám doopravdy z celého srdce děkuji. Děkuju, že se s vámi mohu podělit o takový den, jako je ten dnešní. 

Love Ditta xbro ❤
:D:D:D:D:D

#modelka


jsem holka, vážněYou Might Also Like

12 komentářů

 1. To je TAK nádhernej článek! Jsi neskutečně milá a inspirující osoba :)) Brzy taky budu slavit 23, tak bych mohla nad těma 23 věcma taky zapřemýšlet. Krásné narozeniny, Ditto :))
  PS: Účes alá hříbeček jsem nosila taky :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc <3 Tak to ti přeji všechno nejlepší!
   Nojo hřebíček byl IN :D

   Vymazat
 2. Ditto, děkujeme! :-) Jsi skvělá!

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Ditto,
  tenhle článek se Ti opravdu povedl, dnes jsem ho dávala přečíst i své milé kolegyňce v práci, která považuji za asi nejhodnější a nejsrdečnějšího člověka, co znám. I jí se velmi líbil.
  Jsem o necelých pět let starší a postupně jsem dospěla téměř k tomu samému, co ty. Kupodivu s láskou k druhým a přírodě to jde celkem dobře. Sebelásce a všemu s ní spojené se stále učím.
  Přeji Ti vše nejlepší k narozeninám, stále optimistický pohled na svět a hlavně hodně lásky v okolí!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Hani :) Moc děkuji za přání a krásná slova!

   Vymazat
 4. Ta fotka s rodiči u auta je zdali předpokládám správně z USA, že?

  Taťka tam ale prozradil svůj původ!

  Pouze tuzemští módní experti to mohou rozluštit! :-)

  Schválně jestli zjistíš jakým způsobem :-)

  P.S.: bod 6. a 11. se Ti navzájem odporuje ve smyslu jeho znění. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, přesně je to u tety v GA

   Nojo 90´ to bylo in :D

   PS: maminky jsou přeci takový strážní andělé, takže se vlastně tyto body jen doplňují! :)

   Vymazat
 5. Jenže když mi moje maminka říkala obleč se, nastydneš!
  Tak to bylo v rozporu s mým názorem na neoblíkání se :-) !

  P.S.: ponožky v sandálích jsou in v Praze doteď! :-)


  OdpovědětVymazat
 6. Přeju ještě dodatečně všechno nejlepší! <3 A ty fotky jsou boží!

  OdpovědětVymazat
 7. Bohužiaľ, píšem neskoro, ale aj tak ti chcem zaželať ešte dodatočne všetko najlepšie.
  Je to veľmi pekný článok a musím so všetkými bodmi s tebou súhlasiť.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat
 8. Krásný článek! ♥
  Člověk si hned uvědomí, že ten věk je vážně jen číslo a že je důležité se spíš koukat zpětně na to, co všechno už jsme stihli prožít, než se stresovat s tím, jak dlouho už tady jsme.

  EnthusiasTer

  OdpovědětVymazat