HURRY CURRY

19.3.17Krásnou neděli přeji vám všem! Přes weekend jsem si chtěla uvařit něco super jednoduchého, ale přes to i zdravého a uspokojivého. S tímto kari se mi to myslím docela povedlo. Není to žádný můj ověřený recept, vznikl vlastně díky takovému "co dům dá" a nevěděla jsem, jak to dopadne. Výsledek byl ovšem tak výborný, že se o něj s vámi musím podělit. Na tomto receptu se mi líbí to, že brambory můžete vyměnit třeba za batáty nebo dýni, kdo nemá rád cizrnu může ji nahradit například tofu a vlastně můžete přidat jakoukoli další zeleninu pro vašich 5/5 ze dne. Podle mého by se tam skvěle hodil například lilek.
Toto kari není nijak složité, vše nahážete do jednoho woku nebo hrnce a máte hotovo. Kari si ráda dělám ve větším množství, vydrží poměrně dlouho takže přes týden nemusím tolik vařit.
Recept si samozřejmě vždy upravte podle svých chuťových preferencí :)

Pro 4 - 6 porcí:

2 lžíce olivového/kokosového oleje
1/2 - 1 lžička himalájské soli
4 stroužky česneku
1 červená cibule
1 jalapeño paprička (můžete použít chilli)
1 stroužek zázvoru o velikosti palce
1 stroužek kurkumy o velikosti palce (můžete použít i mletou kurkumu)
1 lžíce kari (já použila Madras curry)
1x plechovka krájených rajčat + stejný objem vody
2x plechovky kokosového mléka
1 lžíce rajčatového pyré
10-12 malých jarních brambor (cca 4-5 normálích)
2x plechovky cirzny ve slaném nálevu - pořádně propláchléNejdříve si připřavíme základ na kari. Oloupeme si česnek, cibuli nakrájíme na proužky a celou jalapeño papričku včetně semínek nasekáme na drobno. Pokud nemáte rádi tolik pálivé, doporučuji odebrat semínka. Zázvor a kurkumu si oloupeme a nakrájíme na plátky. Brambory nakrájíme na menší kostičky.
Ve velkém woku rozehřejeme olej, prolisujeme česnek a přidáme cibuli, papričku, zázvor a kurkumu. Necháme restovat zhruba 3 minutky. Poté přidáme plechovku rajčat, do které nalijeme vodu a celý obsah přilijeme do směsi. Následně přidáme obě plechovky kokosového mléka, lžíci kari, lžíci rajčatového pyré, sůl a vše pečlivě promícháme. Přidáme brambory a na středně vyšším plameni necháme zhruba 10-12 minut vařit pod pokličkou. Sem tam směs zamíchejte. Mezitím si připravte přílohu - já zvolila rýžové nudle, ale s hnědou rýží to bude chutnat stejně dobře.
Zhruba po 10ti minutách přidáme scezenou a propláchnutou cizrnu (přidejte i další zeleninu pokud máte) a necháme dalších 20-25 minut za občasného míchání vařit.
Hotové kari vydrží až 3 dny :)

You Might Also Like

2 komentářů