VIENNA, WIEN, VÍDEŇ

4.12.16Krásný slunečný den vám všem! Na začátek bych chtěla říct, že ve Vídni jsem byla úplně poprvé. Ano, západní USA mám procestované skoro celé, ale ve Vídni jsem byla ve svých dvaadvaceti poprvé. Ostuda. Na Evropě obecně chci víc zapracovat, lépe ji poznat a tím snad i nějak lépe porozumět třeba té naší zemi. Ale teď k tématu.


Do Vídně jsem se vydala s maminkou a otčímem (říkám mu Kajís - takže dál už jen Kájís), který tam jel na konferenci Rakouské školy ekonomie (funfact - otčím studuje Rakouskou školu ekonomie). Původně jsem měla jet s Domčou z dblogu, Nikčou z brixhauz a druhou Domčou za Kačí (která je teď ve Španělsku díky Erasmu) na holčičí weekend do Barcelony. Za mě to bohužel nevyšlo, tak mě rodiče vzali aspoň s sebou (#křen?).

Jeli jsme tam jen na prodloužený weekend - pátek až neděle. V pátek jsme dorazili až odpoledne, namísto poledne - kdo mě sledujete na instagramu, tak z instastories víte, že nás cestou nabral náklaďák. Nebojte, nebylo to nic vážného, jen škoda na autě.
Bydleli jsme kousek od centra, to bylo super. Když to jde, preferuji v nových městech vždy chodit pěšky, přijde  mi, že tak člověk nejlépe pozná město a nasaje atmosféru. Plus máte workout zadarmo.
V pátek jsme si po příjezdu zašli do mého oblíbeného Vapiana (mají skvělé vegan options) a dále se podívat centrem předvánoční Vídní :)

Nové a nejlepší iced coffee od Nemléka 

Swarovski Hotel, kde jsme bydleli, byl sice v centru, ALE, byl v centru. Takže přímo pod našimi okny byl bar, kde tamní hosté končili tak v půl páté ráno. :D :D :D Spánek nic moc.

Sobota proběhla krásně v klidu. Kájís celý nadšený vyrazil na konferenci a já s mamí do centra (maminka není zrovna pěší turistický typ jako já, ale musím jí pochválit, chodila statečně, avšak odpoledne se Uber stejně hodil :D). 
Jako první jsme si prošly vyhlášené vánoční trhy u radnice. Poté jsme pokračovaly přes zahrady Volksgarten do známé pěší a nákupní zóny přímo v centru. Tam jsme si zašly do příjemného bistra Freshii, které má pobočky všude možně po světě.
Adoptuj strom - něco takového by bylo fajn i u nás! 


Ti, co mě znají vědí, že miluji značku Brandy Melville. Jako miluji. Takže, když mi google našel, že jedna pobočka je i ve Vídni, návštěvu tohoto obchodu jsem nemohla vynechat. 

Díky tomu jsme přejely kousek dál od úplného centra Vídně na Mariahlifer str., kde, musím říct, jsem se cítila mnohem příjemněji, než v úplném centru mezi značkami jako Chanel, Prada, LV a podobně. 

Nakoupily jsme pár vánočních dárků, prošly se a na chvilku se vrátily zpět do hotelu, kde jsme se už potkaly s Kájísem (ten byl celý nadšený z celého dne přednášek) a společně se vydali na večeři. Na forsquare jsem našla bistro/restauraci Marks nedaleko od místa, kde jsme přespávali a za mě bomba. Nejmilejší obsluha, moc hezký interiér, skvělý vegan burger a moc dobré víno. 9/10.American Apparel

❤ ❤ 


vegan burger - placička byla z batátů a byla naprosto geniální

mini haul

Celý krátký výlet jsem si moc užila - hlavně ten čas strávený s mámou a Kájísem. Vysloveně poznávací trip to nebyl (ani jsem s tím moc nepočítala - promiň mami :D:D), ale i přes to "málo", co jsem z Vídně viděla, se mi moc líbila. Působila na mě jako taková trochu čistší Praha. Ovšem, dle mého názoru, nemá až takové kouzlo. Třeba ho příště objevím. O důvod víc se znovu do Vídně vydat.

Mějte krásnou druhou (už???!!) adventní neděli a celý nadcházející týden 
Love

Ditta, x

You Might Also Like

9 komentářů

 1. Viden je kraasna<3 zvlast uzasna atmosfera tak je kolem Vanoc, i když taky tak 3x vice turistu, nez v lete (odzkouseno :D)

  OdpovědětVymazat
 2. Super fotky! Hlavne teda vianočná Viedeň je fakt nádherná :)
  David Lukačovič

  OdpovědětVymazat
 3. Ja som Viedeň navštívila tiež tento rok po prvé, ešte na začiatku roku. Bol to len rýchlo jednodňový výlet s mamkou. Ale aj tak sme si ho náramne užili. Ale musím priznať, že Praha sa mi treba páči oveľa viac. Vo Viedni bolo naozaj čisto, ale chýba jej čaro a atmosféra.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat
 4. Ahooj, moc prijemny clanek, chtela jsem se zeptat kam jste vyrazily s mamkou do kavarny, kterou mas vyfocenou s denni nabidkou a jak se ti v ni libilo?
  Preji hezke proziti svatku :). Dasa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Promiň, že odepisuji až teď! Bohužel si to vůbec nepamatuju - jen vím, že byla v nějakém průchodu, kde bylo i více obchodů. Takže promiň :( :D

   Vymazat
 5. Moc mě mrzí, že jsem tě v Brandy nepotkala.. Já tam totiž pracuji :D

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherné fotky a krásná místa.

  OdpovědětVymazat