TRULY MERRY CHRISTMAS

21.12.16Krásné předvánoční období přeji vám všem! Doufám, že jste se nenechali pohltit shonem, který zpravidla toto období tak nepříjemně doprovází. Vánoce (ano klišé) mají být svátky klidu, pohody a lásky. Přijde mi, že v dnešní době je všechno spíš naopak. Obchodní domy jsou plné nevrlých lidí, kteří vše ve spěchu zařizují a dodělávají resty, hlavně aby do nového roku vešli s čistým štítem. S tímto přístupem lidí kolem nás jsou Vánoce a celé svátky všechno, jen nejsou časem pohody a klidu. A proč? Jen aby lidé udělali radost svým blízkým. Ukážu vám, jak si celý předvánoční čas OPRAVDU UŽÍT, nasát atmosféru, udělat radost lidem kolem sebe i sobě. Když budete opravdu štastní vy samy, svým štěstím nakazíte lidi kolem sebe. Tak to prostě funguje.1. Nekupujte dárky, jen abyste něco darovali. Je to zbytečný stres. Když prostě nevíte, co dát jako dárek, dejte nehmotný dárek! Čím jsem starší, tím víc si opravdu uvědomuji, že Vánoce nejsou o dárcích. Jsou o radosti. Tím samozřejmě neříkám, ať dárky nedáváte.  Dávejte jen ty dárky, kterými víte, že dotyčnou osobu opravu obšťastníte. Nemusíte kupovat milion blbostí, jen aby bylo dárků hodně, kupte (nebo vyrobte) jeden, dva dárky, kterými ukážete, že na dotyčného myslíte a že ho máte rádi. Pokud rád cestuje pořiďte mu třeba seškrabávací mapu, pokud rád jí, dejte mu voucher do jeho oblíbené restaurace. Babičkám nekupujte zbytečná mýdla, udělejte jim radši fotoalbum nebo ručně vyrobené a napsané přáníčko, protože k tomu, abyste ručně nakreslili a s láskou napsali přáníčko dáte dotyčnému ten největší dar - váš čas.2. Udělejte si s přáteli předvánoční večírek. Ukažte lidem, co máte nejradši, že i v jednom z nejvíce vytížém týdnu před Vánoci si na ně uděláte čas. Zajděte si někam na dobré jídlo nebo je pozvěte k sobě domů ať už jen na drink nebo vámi upečený (vegan :D) koláč. Popovídejte si, dejte si dárečky, běžte na brusle, oblíkněte se do vánočních svetrů a sobích čelenek a užívejte si ten vzácný a kouzelný čas.3. Napusťtě si vanu a buďte jen sami se sebou. Jak už jsem psala výš, jen když budete štastní vy, budou štastní lidé kolem vás. Nemusíte kvůli tomu zapomínat na sebe. Vykašlete se na to, že nemáte zabalené dárky, že nemáte nazdobené perníčky a užijte si jeden večer (nebo klidně všechny!). Dělejte jen to, co chcete. Uvaře si, nebo si nechte dovést své oblíbené jídlo, dožentě oblíbený seriál, naložte se do provoněné vany (oblíbená sůl nebo bomba do koupele), přečtě si knížku. Dělejte nebo nedělejte cokoli, co udělá štastné vás. 
4. Pokud jíte zdravě nebo vegansky, sestavte si vánoční menu. Pokud se stravujete rostlinnou stravou stejně jako já, štědrovečerní večeře může být pro lidi kolem vás docela nepředstavitelná. Proto si sestavte svoje menu, napiště si, co si dáte ke společné snídani (já asi cukroví z VegTeg ajajajaj), obědu (u nás je klasicky kuba - vegan) a k večeři. Já si dávám rostlinnou úpravu klasické štědrovečení večeře. Místo řízku si kupuji rostlinný řízek (jindy tyto náhražky nevyhledávám a nejím) a bramborový salát. Samozřejmě, že každá maminka dělá ten nejlepší bramborový salát. Moje maminka, ale opravu dělá ten nej bramborovej. Je dokonce tak hodná, že vše připaví, nakrájí, uvaří a misku mi oddělí. Jen tam nedá vajíčko a klasickou majonézu nahradí sojanézou - rozdíl n-e-p-o-z-n-á-t-e. Navíc Vánoce budou opravdu svátky lásky, protože kvůli vašemu (i tak spokojenému a najedenému) bříšku nemusel žádný tvor trpět a zemřít. A to je přeci super, ne? :)
5. Vánoční výzdoba! Stromeček, ozdoby, prostírání, větvičky, jmelí, dřevo, světýlka. V tomto období budete trávit doma víc času než obvykle. Pokud tedy nepoletíte na Floridu jako rodina McCallisterových :D, je důležité udělat si to doma ještě o něco útulnější než obvykle. Výzdobou se nejčastěji inspiruji na pinterestu. Osobně mám nejraději jednoduchý, čistý a přírodní styl. A pokud chcete eko Vánoce posunout na ještě vyšší level, nekupujte živý ani plastový stromek. Místo toho si ho můžete pronajmout! Mně osobně to teda přijde jako super nápad :) Stromky se kvůli pár dním zbytečně nekácí a firma vám ho zaveze a odveze kdy si řeknete. My už letos tedy máme bohužel umělý (už hrooooozně dlouho) protože pravý jsem kvůli zbytečnému plýtvání zavrhla a tato varianta na mě vyskočila, až když náš stál :( :D Tak pokud ještě svůj nemáte koukněte SEM.
Doufám, že se aspoň trošku necháte inspirovat, zpomalíte a opravdu si Vánoční svátky užijete   Mějte se krásně

DxYou Might Also Like

3 komentářů

  1. Super, a s těmi nevrlými lidmi v obchodech mi ani nemluv, mám brigádu na pokladně a je to teda šílenství :D :D A tohle je moc uklidňující a pozitivní článek :) udělám si vanu, pěnu a pohodu!

    OdpovědětVymazat
  2. Nápad s pronájmem stromku je skvělej! My letos měli po dlouhé době živý, ale kdybych věděla o této variantě, tak se hned pustim do přemlouvání :D

    OdpovědětVymazat